چرا فیس بوک آبی است ، شش حقیقت در مورد مارک زاگرب

شبکه خبری سی ان ان براساس جستجو و تحقیق در شبکه اینترنت شش حقیقت کمتر شناخته شده و طنز آمیز در مورد مارک زاکربرگ را فهرست کرده است. بخش اعظم این تحقیقات براساس مطلبی است که ماه پیش درمجله «نیویورکر» به چاپ رسید و از لحظه انتشار تاکنون مراجعات و خوانندگان فراوانی را به خود جلب کرده است.سلطان روابط عمومی در زندگی خود بسیار خصوصی است

زاکر برگ می گوید که هدف اصلی فیس بوک برداشتن حصارها و تبدیل کردن جهان به دنیایی آزادتر و صادقانه تر است. ولی او نکات بسیار کوچکی از زندگی خود را روی فیس بوک علنی کرده است. به نوشته مجله نیویورکر به نظر می رسد که خالق بزرگترین شبکه اجتماعی خود فردی بسیار خجول و خصوصی است.

علائق وی بسیار عجیب به نظر می رسند

موارد علائق و سرگرمی هایی که زاکر برگ در صفحه فیس بوک خود فهرست کرده است اگر عجیب نباشد حداقل می توان گفت که سئوال برانگیز هستند. در فهرست علائق وی این عناوین را مشاهده می کنیم :« ساختن ، خراب کردن، چرخه اطلاعات، انقلاب، فضای باز، حداقل گرایی». خوانندگان مورد علاقه وی « دفت پانک »، « لیدی گاگا » هستند.

علاقه به تمدن باستان و کشش سلاطینی

مارک زاکر برگ بزرگ شده نیویورک است و از دوران دبیرستان به زبان لاتین و تمدن باستان علاقمند شد. پس از دو سال تحصیل در هاروارد، دانشگاه را به خاطر پیشبرد پروژه فیس بوک رها کرد. او به خاطر علاقه اش به ادبیات عهد باستان شهرت داشت و اولین بازی های کامپیوتری را که طراحی کرد براساس فضا و شخصیتهای روم باستان ساخته شده بود. یکی از دوستان زاکر برگ می گوید که وی گرایش زیادی به شکوه و جلال امپراطوری دارد.

«زاک» حداقل چندین نام مستعار و لقب دارد

دوستان و همکارانش وی را « زاک » خطاب می کنند اینرا می توان در یادداشت های همکاران وی در وب لاگ فیس بوک دید. اما او القاب دیگری نیز دارد. مادر وی در سالهای جوانی زاکربرگ را « شازده » خطاب می کرد. در دوران تحصیل در دانشگاه هاروارد برخی از دوستانش به وی لقب « قتال » داده بودند.

صفحات فیس بوک آبی است چون زاکربرگ کوررنگ است

به نوشته مجله «نیویورکر» مارک زاکربرگ در مورد سبز و قرمز کور رنگ است بنابراین بهترین رنگی را که می تواند ببیند رنگ آبی است. آبی در عین حال رنگ اصلی صفحات فیس بوک است. زاکر برگ در مصاحبه ای با نیویورک می گوید:« برای من رنگ آبی قوی ترین و غنی ترین رنگ است. من می توانم تمام جزییات و سایه روشن های رنگ آبی را ببینم.»

 

برای زاکربرگ پول اهمیت چندانی ندارد

به نظر می رسد که مارک زاکر برگ برای پول اهمیت چندانی قائل نیست. یک نکته در اثبات این ادعا این است که زاکربرگ با وجود پیشنهاد یک میلیارد دلاری حاضر نشده فیس بوک را بفروشد. مدیرعامل سابق شرکت یاهو که این پیشنهاد را مطرح کرده بود می گوید که هیچگاه ندیده است که کسی پیشنهاد یک میلیارد دلاری را رد کند.

زاکر برگ در پاسخ به وی گفته بود:« فیس بوک مثل بچه من است . من می خواهم به هدایت آن ادامه داده و شاهد رشد آن باشم» زاکر برگ در جای دیگری نیز گفته بود :« خیلی ها می خواهند فیس بوک را بخرند و پول زیادی هم پیشنهاد می دهند . ولی هدف ما پول نیست.»

/ 0 نظر / 32 بازدید