نبرد بین سیستم‌عامل گوشی های هوشمند

ه گزارش جی‌اس‌ام آریا، سیستم عامل اندروید گوگل بازار سیستم عامل تلفن های هوشمند را با سهمی حدود 80 درصد قبضه کرده است.

با توجه به بازار تلفن‌های هوشمند که روز به روز بیشتر گسترش می‌یابد، گوگل نیز بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. براساس تازه‌ترین تحقیقات انجام شده توسط موسسه IDC، میزان عرضه تلفن‌های اندرویدی 73.5 درصد رشد داشته تا به میزان 187 میلیون دستگاه در سه ماهه دوم سال 2013 برسد.

به گزارش IDC ،در سه ماهه دوم سال 2013 نزدیک به 79.3 درصد از تلفن‌های هوشمند عرضه شده به بازار مجهز به سیستم عامل اندروید گوگل بوده‌اند. البته نباید این موضوع را نادیده گرفت که سامسونگ بیشترین نقش را در ترویج اندروید در بازار موبایل داشته‌ است و محصولات این شرکت بیش از بقیه برندهای تولیدکننده ابزارهای اندرویدی، فروش داشته‌اند.اپل نیز هر ساله تعداد بیشتری از ابزارهای مبتنی بر iOS را ارائه می‌کند و در سه ماهه اخیر نیز 31.2 میلیون دستگاه ابزار مبتنی بر این سیستم عامل را عرضه کرده است. اما با این وجود سهم بازار iOS رو به کاهش بوده و در عوض اندروید رشد داشته است. 

هم اکنون ویندوزفون 3.7 درصد از بازار را به واسطه فروش 8.7 میلیون دستگاه تلفن هوشمند، تحت کنترل گرفته است. اما در این بین، بلک بری که در سال گذشته 11.7 درصد از بازار را در اختیار داشت، حالا تنها 2.9 درصد سهم دارد و پس از مایکروسافت در رتبه چهارم قرار گرفته است.
/ 0 نظر / 15 بازدید