دیدن آن سوی دیوارها با فناوری جدید!

ه گزارش جی‌اس‌ام آریا، پژوهشگران موسسه اِم آی تی در آمریکا فناوری جدیدی به نام وای - وی کشف کردند که عملکرد آن مانند فناوری وای - فای می باشد. این فناوری که در آن از یک سیستم  بی سیم و ارزان قیمت استفاده شده است امکان دیدن اشیای متحرک پشت دیوارها را فراهم میکند. فناوری وای - وی  با ارسال امواج رادیویی وای - فای اشیا پشت دیوارها را کشف و شناسایی می کند.

با توجه به هزینه نسبتا ارزان این فناوری می توان آن را در گوشی های هوشمند گنجاند. از این فناوری می توان در عملیات امداد و نجات و یا تعقیب جنایتکاران و متخلفین استفاده کرد و در عین حال احتمال سواستفاده از این فناوریبرای افراد معمولی نیز باید در نظر گرفته شود. همچنین این فناوری می تواند در آینده جایگزین دوربین های مداربسته گران قیمت شود.

 

تصویر به دست آمده از این فناوری در حال حاضر وضوح چندانی ندارد و در حال حاضر بیشتر شبیه یک رادار عمل می کند که هواپیما را در قالب یک نقطه ردگیری می کند، اما تلاش ها برای افزایش وضوح تصویر آن در حد شناسایی چهره افراد  ادامه دارد.
/ 1 نظر / 13 بازدید
گروه تبلیغاتی فی باکس

تبلیغات ارزان و مفید را ارزان تجربه کنید هر 500 نفر بازدید کننده واقعی تنها 1700 تومان !!!! قرار دادن بنر شما در سایت ما هفتگی 3000 تومان بازدید سایت ما روزانه بیش از 5000 نفر است www.febux.ir