اتحادیه اروپا گوگل را جریمه سنگینی کرد

به گزارش جی‌اس‌ام آریا، توصیه‌های برخی نهادهای تخصصی مشورتی به اتحادیه اروپا در مورد گوگل، احتمال مصالحه دو طرف را کاهش داده است.

گوگل به اتهام انحصارطلبی تجاری و رفتار نامناسب با رقبای خود در قاره اروپا در آستانه جریمه ای سنگین قرار دارد و توضیحات و مدارک ارائه شده از سوی این شرکت آمریکایی نیز تاکنون طرف اروپایی را اقناع نکرده است.

گوگل که از موتور جستجوی خود به عنوان ابزاری برای معرفی سرویس های مختلفش و کسب درآمد از طریق آنها استفاده کرده و خدمات مشابه شرکت های دیگر را به حاشیه رانده، اتهامات وارده در این زمینه را رد می کند، اما بررسی های موسسه Foundem صحت ادعاهای رقبای اروپایی گوگل را ثابت می کند.

Foundem می گوید پیشنهادات گوگل برای مصالحه با اتحادیه اروپا نه تنها باعث کاهش سلطه این شرکت بر دنیای جستجوی اینترنتی نمی شود، بلکه آن را تداوم می بخشد. بررسی های Foundem نشان می دهد پیشنهادات گوگل حاشیه ای است و انحصار گوگل بر حوزه جستجو در وب را رفع نمی کند.

کارشناسان این موسسه می گویند در هر تفاهمی باید به قابلیت های سرویس تبلیغاتی Adword گوگل که بر مبنای علائق کاربران آگهی هایی را برایشان به نمایش درمی آورد توجه شود. گوگل از طریق Adword  همیشه خدمات خود را به طور گسترده نمایش می دهد و از تبلیغ برای دیگر شرکت ها خودداری می کند لذا ساختار و عملکرد آن باید اصلاح شود.

رسیدگی به پرونده انحصارطلبی گوگل در اروپا حدود دو سال است که در جریان است و مایکروسافت، نوکیا و اوراکل از جمله شاکیان مهم آن هستند.

/ 0 نظر / 13 بازدید