استفاده از فناوری جدید در باتری G2 ال جی

طی مراسمی که روز گذشته در نیویورک برگزار شد، گوشی هوشمند G2 ال جی رسما معرفی شد. اما یکی از نکات جالب G2 مربوط به باتری 3000 میلی آمپرساعتی آن است. ال جی از فناوری خاصی برای افزایش ظرفیت باتری بهره برده است.

ال جی در کنفرانس روز گذشته خود اعلام کرد که آنها از فضای خالی بین سلول‌های باتری حداکثر استفاده را برده‌اند و توانسته‌اند بدون افزایش حجم فیزیکی باتری، میزان ظرفیت آن را ارتقاء دهند. ال جی این اقدام را گام بزرگی در ارتقاء باتری‌ها بر شمرد.
نکته جالب اینکه تلفن Moto X موتورولا نیز از فناوری مشابه‌ای بهره برده که احتمالا توسط خود ال جی توسعه داده شده است. پیش از این بسیاری از محصولات موتورولا به باتری ساخته شده توسط LG CHEM تجهیز شده بودند.

ال جی توانسته فضای مرده و بدون استفاده باتری را با سلول‌های بیشتر پر کند تا ظرفیت باتری افزایش یابد. این کمپانی باتری‌های جدید خود را Stepped Battery می‌نامد. این باتری‌ها قادرند با تراکم 610wh/l با Hi-V و SIO کار کنند. SIO به نسخه بهبود یافته از باتری‌های لیتیومی گفته می‌شود و مخفف Silicon Oxide است. ال جی این فناوری را پیش از این در باتری Optimus VU نیز بکار گرفته بود.

ال جی با این فناوری گام مثبتی در بهبود باتری، بدون نیاز به بزرگ‌تر کردن حجم فیزیکی آن که خود عدم نیاز به افزایش ابعاد دستگاهها را به دنبال دارد، برداشته و تجربه ای جدید را در اختیار کاربران قرار می دهد.

/ 0 نظر / 18 بازدید