جایگزینی برای حافظه های فلش

ه گزارش جی‌اس‌ام آریا، فناوری جدیدی توسط شرکت Crossba  معرفی شده است.این فناوری جدید که در زمینه تراشه های حافظه می باشد می تواندحجم زیادی از اطلاعات را در حدود  یک ترابایت در خود جای دهد.این فناوری جدید Resistive RAM نامگذاری شده است.

تراشه‌های مبتنی بر این فناوری در حالی که از نظر اندازه کوچکتر از یک تمبر پستی ساخته می‌شوند، قرار است ۲۰ برابر سریع‌تر از مدل‌های کنونی اطلاعات را رد و بدل کنند.

ساخت و عرضه این تراشه ها می‌تواند بر بازار ۶۰ میلیارد دلاری تراشه‌های حافظه‌ای اثر قابل ملاحظه‌ای برجا بگذارد و همچنین بازار جهانی ۱٫۱ تریلیون دلاری محصولات الکترونیکی را به طور کامل متحول کند.

حافظه‌های فلش این روزها در انواع دستگاه‌های الکترونیکی از جمله گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی مورد استفاده قرار می‌گیرند وشرکت Crossbar اعلام کرد که فناوری جدید آن‌ها می‌تواند در انواع سیستم‌های سازمانی، دستگاه‌های موبایلی و سیستم‌های صنعتی مورد استفاده قرار گیرد.

هر تراشه ساخته شده مبتنی بر این فناوری می‌تواند یک ترابایت اطلاعات معادل ۲۵۰ ساعت فیلم سینمایی با کیفیت HD را روی یک تراشه واحد ذخیره کنند که اندازه این تراشه نسبت به حافظه‌های فلش کنونی کوچکتر است.

/ 0 نظر / 38 بازدید