رایزنی مخابرات با ایرانسل

به گزارش جی‌اس‌ام آریا، شرکت مخابرات سال گذشته بابت خدمات متقابل با شرکت ایرانسل(اینترکانکشن) ۵۰۷ میلیارد تومان از ایرانسل گرفته و ۸۱۶ میلیارد تومان به این شرکت پرداخت کرده و اکنون رئیس هیئت مدیره مخابرات می‌گوید: در حال توافق جدید با ایرانسل هستیم.

به نقل از فارس، شرکت مخابرات ایران در سال مالی 91 بابت خدمات متقابل با شرکت ایرانسل (اینترکانکشن) 5077 میلیارد ریال (507 میلیارد و 700 میلیون تومان) از ایرانسل گرفته و در این سال بابت اینترکانکشن 8167 میلیارد ریال (816 میلیارد و 700 میلیون تومان) به شرکت ایرانسل پرداخت کرده است.

این ارقام نشان می‌دهد ارتباط دو اپراتور با یکدیگر (اینترکانکشن) برای ایرانسل سودآورتر از مخابرات است.

 سید مصطفی سید هاشمی در این خصوص اظهار داشت: زمانی که شرکت ایرانسل پروانه فعالیت گرفت، مخابرات ملزم به برقراری اینترکانکشن با مخابرات شد و در آن زمان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رقمی را برای این ارتباط تعیین کرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران افزود: قرار بود رقم تعیین شده برای اینترکانکشن به مدت 2 سال اجرا شود و پس از آن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این باره تصمیم‌گیری کند.

وی ادامه داد: در این مدت توافق‌های جدیدی با ایرانسل انجام شده و علیرغم تغییرات جزئی، تقریبا چند سالی است که رقم اینترکانکشن مخابرات با ایرنسل ثابت است.

سید هاشمی تصریح کرد: هم‌اکنون در حال توافق جدید با ایرانسل بر سر موضوع اینترکانکشن هستیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران در پاسخ به این سوال که در صورت توافق جدید با ایرانسل و تغییر میزان اینترکانکشن، آیا این تغییر در هزینه مشترکان لحاظ خواهد شد، گفت: خیر؛ موضوع اینترکانکشن بحث داخلی بین اپراتورهاست. مخابرات و ایرانسل در ازای تماس خارج شبکه پولی را از مشترکانشان می‌گیرند و به طرف مقابل می‌دهند که در صورت توافق جدید سهم اپراتور از هزینه تماس تغییر می‌کند و تاثیری در هزینه مشترکان ندارند.

/ 0 نظر / 21 بازدید