شارپ رویای صفحه‌نمایش‌هایی به نازکی کاغذ را محقق کرد!

 

شرکت شارپ این هفته از پنل‌های LCD و OLED مبتنی بر فناوری جدید ایگزو(IGZO) "اکسید ایندیوم گالیوم روی" رونمایی کرد. استفاده از فناوری ایگزو (اکسید نیمه‌هادی‌ها) به شارپ اجازه می‌دهد تا ال‌سی‌دی‌هایی با کوچکترین و نازکترین ترانزیستورهای موجود در کنار افزایش شفافیت پیکسل‌های موجود در آنها بسازد. این فناوری همچنین در بخش OLED نیز بکار گرفته می‌شود تا به صفحه نمایش‌هایی به نازکی کاغذ دست پیدا کنیم.

استفاده از این فناوری همچنین کاهش مصرف انرژی را درپی دارد که با فناوری اختصاصی تنظیم عکس UV2A*3 موجود در سری تلویزیون‌های AQUOS LCD ترکیب شده و صفحه نمایش‌هایی با کیفیت تصویر بالاتر خلق کنند.

اولین محصولات اولیه برپایه صفحه‌نمایش‌های جدید "ایگزو ال‌سی‌دی" یک صفحه نمایش در اندازه ۴.۹ اینچ و دقت ۷۲۰ در ۱۲۸۰ پیکسل و یک صفحه نمایش ۶.۱ اینچی با دقت ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ پیکسل است که توسط شارپ رونمایی شد.

البته تا یادمان نرفته بگویم که در کنار این دو محصول که می‌توان آنها را متعلق به آینده دانست شارپ در دسته همین محصولات آینده جهان، یک صفحه نمایش منعطف ۳.۴ اینچی با دقت ۵۴۰ در ۹۶۰ پیکسل که تصویر آن را در همین مطلب می‌بینید و صفحه نمایش‌های ال‌ئی‌دی را رونمایی کرده است که یکی از آنها ۱۳.۵ اینچی با کیفیت QFHD و دقت ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل با فناوری White OLED با فیلترهای رنگ RGB است.

منبع : فارنت

/ 0 نظر / 8 بازدید