گوگل با سرویس موسیقی جدید خود خبرساز شد

این سرویس جدید گوگل دقیقا همان کاری را می‌کند که سرویس محبوب Spotify انجام می‌دهد و موسیقی را بر روی دستگاه اندرویدی کاربر بارگذاری می‌کند. اما در طرف مقابل سرویس اپل متفاوت است و درست شبیه شبکه های رادیویی عمل می‌کند، به گونه ای که کاربر می‌تواند موسیقی دلخواه خود را از این سیستم ولی به صورت تصادفی گوش کند؛ این سرویس شبیه سرویس Pandora است.

اگرچه گوگل پلی تازه به دنیای بزرگان قدم نهاده اما در کنار یوتیوب سرویسی است، کاملا جا افتاده با نرخ بازدید بیش از ۸۰۰ میلیون بار در ماه که اگر سیستم جدید گوگل بر روی آن قرار گیرد، غوغایی به پا خواهد شد. ظاهراً گوگل با این کار می خواهد از اپل خوش ذوق پیشی بگیرد. 

بر طبق گزارشات مالی شرکت‌ها‌ی موسیقی، فروش موسیقی خصوصاً به شیوه دیجیتال افزایش بسیار زیادی داشته به طوریکه خرید آلبوم موسیقی و ترانه به صورت دیجیتال نسبت به خرید آن به صورت فیزیکی سودمند‌تر است.

این اقدام گوگل به ضرر سرویس‌های پخش موسیقی مانند Spotify و Rdio خواهد بود به گونه‌ای که شاید آن شرکت‌ها مجبور به فروش سرویس‌های خود شوند و یا اصلا اعلام ورشکستگی نمایند.

بدیهی است که این سرویس جدید، رایگان نخواهد بود و این شرکت از کسانی که قصد دارند، از این سرویس استفاده کنند، مبلغی را دریافت خواهد کرد. باید منتظر ماند و دید چه هزینه ای بابت ارائه این سرویس از کاربران دریافت خواهد شد و همچنین چه آینده ای در انتظار سرویس محبوب Spotify است!

/ 0 نظر / 27 بازدید