آیفون 5S مجهز به سنسور اثر انگشت میشود

 دکمه خانه در آیفون 5 با طراحی تمیز و مستطیلی شکلش یکی از ویژگی های بارز این گوشی است. در حالیکه بعضی تولیدکنندگان یک سری دکمه های فیزیکی به ابزارهای خود اضافه میکنند، اپل همه ی کنترل ها را به دوش نرم افزار ios اش می اندازد و تنها یک دکمه خانه را روی صفحه آیفون باقی میگذارد. اما این نیز در نمونه تغییریافته آیفون در سال جاری عوض خواهد شد. 
بنابر آنچه از شایعات به گوش میرسد، اپل تصمیم گرفته دکمه خانه ی آیفون را که بعد از چندین بار استفاده  دچار مشکل میشد، با نمونه خازنی آن عوض کند. این پدیده جدیدی نیست؛ بسیاری از گوشی های اندرویدی مانند سری های گلکسی سامسونگ دکمه های لمسی داشته اند. اما داستان نوآوری اپل چیز دیگری است و آن استفاده از کریستال یاقوت کبود در دکمه خانه است تا از این طریق بتواند هم از  خش و ضربه وارد شدن جلوگیری کند و هم از سنسور اثر انگشت محافظت کند. 

نشریه تایوانی TechNews روز سه شنبه به نقل از منابع وابسته به اپل گفت که این شرکت مصمم است که از کریستال یاقوت کبود برای دکمه صفحه اصلی آیفون 5S استفاده کند. 
جایگزینی دکمه خانه با همتای غیر متحرک آن، خارج از کاراکتر اپل نخواهد بود. اگر به یاد داشته باشید در آیپاد اصلی، دکمه چرخی مکانیکی آن را با نوع لمسی در مدل نسل دوم آن جایگزین کرده بود. البته باید بگوییم که اپل در حال حاضر برای لنز دوربین پشت آیفون 5S از کریستال یاقوت کبود استفاده کرده است. 
کریستال یاقوت کبود تنها کمی از الماس سخت تر است و به دلیل سازگاری آن با سنسورهای نوری مورد استفاده قرار میگیرد. 
حالا شما در این باره چه فکر میکنید. آیا دکمه خانه ی آیفون 5S را بصورت خازنی  کاملا جدید خواهیم دید یا نه؟  
/ 0 نظر / 12 بازدید